Skip to main content

Asserpassuit: Arne Simonsen ukiumi marathonit sakkortunersaanni ajugaavoq

Leifip Iluanaarajuup Maratonia 2014 Qassiarsuup eqqaani qaqqani ingerlanneqarpoq

Arfininngormat Leifip Iluanaarajuup Maratonia 2014 tallimassaa Qassiarsummi ingerlanneqarpoq.

Peqataasut 40-ungajaapput imtut agguataarsimasut:
Maratonimut 10-t, angutit tallimat arnallu tallimat - 42,195 km
Maratonip affaanut 19-i, arnat qulit angutillu qulingiluat - 21,1 km
Maratonip kuartianut arfineq-pingasut, angutit tallimat arnallu pingasut - 10,5 km

Peqataasut amerlanersaat Qaqortumeersuullutillu Narsameersuupput.

Isorartuumut arpannissamut sila naleqqulluartorujussuuvoq seqinnarilluni anoreqanngingajallunilu. Arpaffilli qattunerasaartorujussuuvoq, tamannalu pissutigalugu peqataasut Skandinaviameersut sungiusimasaannit allaanerujussuulluni.

Arpaffiup aqqutaani assiliisup inissisimaffiani arpattut nillerpallattartut: "qattunipalaakasik!" - "Kakkaak" aamma "isikkivigik", tassa qaqqat ilaannit avammut isikkivigissorujussuummat.

Angusat:

Angutit Maraton:

Nr. 1 : Arne Simonsen          - 4t 25min 20sek

Nr. 2 : Mads Møller               - 4t 28min 18sek

Nr. 3 : Vilhelm Rasmussen   - 4t 58min 40sek

Nr. 4 : Rogen Svensson        - 5t 06min 01sek

Nr. 5 : Henrik Knudsen          - 5t 26min 36sek

Arnat Maraton:

Nr. 1 : Louisen Knudsen         - 5t 26min 36sek

Nr. 2 : Ina Næsted NIelsen    - 5t 56min 57sek

nr. 3 Charlotte Rasmussen

nr. 4: Thora Godtfredsen

nr. 5 Esther Kleist.

Arnat 1/2 maraton:

Nr. 1 :  Arnajaraq Knudsen             - 2t 22min 00sek

Nr. 2 :  Kirsten Vahl                        - 2t 22min 41sek

Nr. 3 :  Pilunnguaq Benjaminsen    - 2t 23min 40sek

Nr. 4 :  Tine Chemnitz                     - 2t 29min 15sek

Nr. 5 :  Arnannguaq Hansen           - 2t 35min 52sek

Nr. 6 :  Else Høegh Møller              - 2t 46min 49sek

Nr. 7 :  Heidi Møller                         - 2t 48min 08sek

Nr. 8 :  Pipaluk Lund                        - 2t 58min 32sek

Nr. 9 :  Grethe Nielsen                     - 3t 11min 28sek

Nr. 10: Nivikkana Petersen              - 3t 17min 48sek

Angutit 1 / 2 Maraton:

Nr. 1 :  Hans Knudsen                      - 1t 52min 02sek

Nr. 2 :  Heinrich Møller                      - 2t 08min 56sek

Nr. 3 :  Rene Salomonsen 13 år        - 2t 16min 35sek

Nr. 4 :  Angutitsiaq Høy Poulsen       - 2t 35min 33sek

Nr. 5 :  Aggu Bendtzen                      - 2t 45min 20sek 

Nr. 6 : Eskild Godtfredsen næsten 70 år 2t 46min 32sek

Nr. 7 : Eigild Graversen                      2t 48min 28sek

Nr. 8 : Storch Lund                              2t 56min 43sek

Nr. 9 : Bent Hansen                             3t 18min 49sek

1/4 Maraton Angutit

Nr. 1: Múte Bourup Egede                   57min 09sek

Nr. 2 : Gunner Frederiksen                  57min 11sek

Nr. 3: Ilannguaq Josenius                    58min 41sek

Nr. 4: Kalista Lund                                58min 42sek

Nr. 5: Ivik Lund                                     1t 29min 55sek

1/4 Maraton arnat

Nr. 1: Lisa Lund Fleischer                    59min 41sek

Nr. 2: Vivi Olesen                                 1t 03min 44sek

Nr. 3: Avaaraq Olsen                            1t 07min 05sek

 

Velkommen til debatten
  • Sermitsiaq.AG ønsker en konstruktiv og god debattone blandt vores læsere uanset uenigheder. Overtrædelse af vores debatregler kan føre til udelukkelse.
  • Anmeldelser af grove kommentarer kan ske ved at klikke på "rapporter" eller ved at ”markere som spam”.

Forsiden lige nu

SENESTE NYHEDER