Skip to main content

Assammik arsarneq: Arnat nunanut allanut unammisartut katersuunnissamut toqqarneqartut

Arnanut nunanut allanut unammisartut sungiusaasuat Johannes Groth, unammisartunik 24-nik ilanngaqqittussanik, novembarimilu katersuuttussanik toqqaavoq.

Amerikap nunavittaani pissartanngorniunnernut anngunniunnissanut, decembarimi 2018-imi pisussatut naatsorsuutigineqartumut piareersaarnernut atatillugu, nunanut allanut unammisartut sungiusaasuat Johannes Groth, unammisartunik 24-nik ikiliseqqinneqartussanik toqqaavoq.

Timersoqatigiiffiit Assammik Arsartartut Kattuffiat tusagassiuutinut nalunaarummi taama ilisimatitsivoq.

Unammisartut ineriartortinneqartut

Taakku unammisartunit ineriartortinneqartunit taaneqartunit ilaqartinneqassapput. Tamarmillu piffissami 7.-11 novembarimi sungiusarluni Nuummi katersuutsitsisoqarnerani peqataassapput, tassanilu anngunniunnissamut unammisartut ataatsimoortinnissaat aamma pitsaassutsimik inaarsaaffigineqarnissaat siunertaavoq.

- Naapinnissatsinnut aamma pissartanngorniunnerup tungaanut iluarsiissuteqarnissatsinnut qilanaarpugut. Iligiit uku ukiumut ineriartorput, tamatumalu ilutigisaanik unammilligassanik pisariaqartitsinerput annertusiartorpoq. Maanna unammilleqatigiittoqarpoq, unammisartut 16-it unammiartussat toqqarnissaannut qilanaarpugut. Ukiunut tallimanut periusissaq naapertorlugu sulivugut, tassani VM anguniagaalluni. Taamaattumik unammisartut piukkunnaatillit sisamat katersuunnermut qaaqquagut, nunanut allanut unammisartuunermik misilittagaqalerniassammata, nunanut allanut unammisartut sungiusaasuat Johannes Groth oqarpoq.

Uku unammisartut novembarimi katersuunnissamut toqqarneqarput:

1. Aviaaja Heilmann GSS
2. Nivi Fly GSS
3. Ane-Pipaluk Rasmussen SAK/GSS
4. Andrea Andreassen GSS
5.Pilunnguaq Broberg GSS
6. Nuunu M. Lukassen NuK
7. Ulla Kleist GSS
8. Lykke Frank Hansen GSS
9. Sara Biilmann Egede VHC Vidar
10. Navarana Davidsen NuK
11. Panu P. Grønvold GSS
12. Clara Nielsen Skovbakken / Aarhus
13. Ivaana Holm GSS
14. Ivalu Bjerge Team Tvis Holstebro
15. Kathrine F. Mikkelsen Silkeborg-Voel KFUM
16. Mia Egede Rasmussen Lyngby HK
17. Najaaja A. Lyberth GSS
18. Christina V. Lange NuK
19. Nivi Berthelsen GSS
20. Ivaana Meincke GSS
21. Aviana Kajangmat NuK
22. Pilunnguaq Rosing Wille NuK
23. Nivi J. Petersen GSS
24. Sandra Rothberg Silkeborg-Voel KFUM

Unammisartut ineriartortinneqartut: 

  • Ajaaja Silasen SAK
  • Ivaana O. Rasmussen SAK
  • Ane Sofiannguaq Frederiksen GSS
  • Nukaaka Lyberth NuK

Nunanut allanut unammisartut målmandi Rina Møller Lorentzen aamma Arnanguak Steenholdt seeqqumigut ajoqusersimasut peqataasinnaanngitsut, sungiusaasup Johannes Grothip ilisimatitsissutigaa.

Velkommen til debatten
  • Sermitsiaq.AG ønsker en konstruktiv og god debattone blandt vores læsere uanset uenigheder. Overtrædelse af vores debatregler kan føre til udelukkelse.
  • Anmeldelser af grove kommentarer kan ske ved at klikke på "rapporter" eller ved at ”markere som spam”.

Forsiden lige nu

SENESTE NYHEDER